28 lipiec 2016

Węgry zdobyte!!!

Przez ostatnie 4 dni (25-28.07.) na Jeziorze Balaton odbywały się Otwarte Mistrzostwa Węgier klasy CADET - w rywalizacji wzięły udział nasze załogi i odniosły olbrzymi sukces! - Puchar Mistrza Węgier wędruje do Suwałk! - w klasyfikacji generalnej załoga w składzie: Eryk Martynko na sterze i Kinga Martynko na załodze zajęli I miejsce zdobywając złoto!

 

Pozostałe dwie załogi w klasyfikacji generalnej osiągnęły również bardzo dobre pozycje:

 

1. Mateusz Topolski z Julią Kundzicz - VIII miejsce

2. Julia Hościłowicz z Michaliną Hościłowicz - XIII miejsce

 

Jednocześnie Julia z Michaliną w rywalizacji dziewcząt zdobyły brązowy medal!

 

Gratulacje!!!

 

W zaciętej rywalizacji startowało 40 załóg z Węgier, Polski, Niemiec, Belgii, Holandii, Rosji... 

 

Od 29.07. zaczynają się Mistrzostwa Europy klasy CADET - kibicujemy Wam!

Żeglarze nie są przesądni - dobrze więc było poczekać z podziękowaniami i mimo wszystko nie zapeszać...

 

Meldujemy, że eskapada naszych zawodników nad Balaton jak na razie przebiega pomyślnie - droga minęła bez awarii, nocleg jest taki jaki został zarezerwowany, trening na Mistrzostwach Węgier rozpoczęty (po dwóch dniach nasi na I, XIII i XIV miejscu - fantastycznie!!!)... Walczymy dalej w sprzyjających okolicznościach węgierskiej przyrody!

 

Wyjazd był możliwy i doszedł do skutku nie tylko dzięki niesłychanie wysokiej formie naszych zawodników i ich determinacji w dążeniu do wzięcia udziału w starciu najlepszych europejskich załóg cadeciarzy, ale też wsparcia i pomocy przychylnych nam nadspodziewanie wielu osób! 

Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego podlaskim sportowcom osiągającym wyróżniające się wyniki w 2015 roku. Z rąk Pana Jerzego Leszczyńskiego - Marszałka Województwa Podlaskiego i Pana Bogdana Dyjuka - Członka Zarządu Województwa Podlaskiego stypendia otrzymała piątka naszych zawodników:

 

1. Julia Hościłowicz

2. Amelia Piasecka

3. Eryk Martynko

4. Jakub Krynicki

5. Maciej Chmielewski

 

Wszystkim Wam gratulujemy!

 

NIe tylko forma! - potrzebne są jeszcze pieniądze aby skrzyżować groty z najlepszymi zawodnikami w Europie na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w tym roku na Balatonie!

 

Oprócz wsparcia jakiego nam udzieli Urząd Miasta Suwałki, Urząd Marszałkowski, czy sponsorzy, nasi zawodnicy uruchomili projekt na portalu polakpotrafi.pl i w środę ruszyła zbiórka pieniędzy, które pozwolą zrealizować marzenia...

 

Szczegóły pod adresem:

 

https://polakpotrafi.pl/projekt/plyniemy-po-mistrzostwo-europy-2016?utm_source=projects 

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale:

 

suwalki.info i suwalszczyzna.net

 

Zapraszamy wszystkich życzliwych do wspierania projektu!

25-go i 26-go na samym początku wakacji na Wigrach rozegrane zostały Regaty o Puchar Prezydenta Suwałk - tym razem puchar trafił go Pisza: załoga w składzie Paweł Grabowski i Krystian Krysiak zajęła pierwsze miejsce, drugie miejsce (tuż za nimi o dwa punkty) zajęła załoga UKŻ GROT: Eryk Martynko i Kinga Martynko, na trzecim miejscu: Piotr Leymańczyk z załogantką Julią Mielewczyk, również z PMOS Pisz. 

 

Dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom!!!

Znowu załogi GROT-u pokazały klasę! - w dniach 13-15 maja odbył się Puchar Europy Centralnej na Zalewie Zegrzyńskim w klasie Cadet i suwalscy zawodnicy zajęli I, III i V miejsce w klasyfikacji OPEN spośród 41 załóg z Polski, Niemiec, Węgier i Czech.  Jednocześnie nasza załoga zdobyła również I miejsce wśród załóg żeńskich.
 
 
Wyniki w klasyfikacji OPEN wyglądają tak:
I miejsce - Eryk i Kinga Martynko
III miejsce - Julia i Michalina Hościłowicz (I miejsce w klasyfikacji kobiet)
V miejsce - Mateusz Topolski i Julia Kundzicz
 
GRATULACJE WSZYSTKIM FANTRASTYCZNYCH WYNIKÓW!
 
Więcej fotek i filmiki z rywalizacji na FB zamieścił trener Paweł Cherubin.

Na imprezie zorganizowanej 08.05.2016 r. przez Białostocki UKŻ Siódemka mieliśmy 3 zawodniczki w klasie OPTYMIST. W grupie B nasze reprezentantki zajęły:

 

I miejsce - Maria Kisłowska

II miejsce - Oliwia Żynda

III miejsce - Kinga Martynko

 

Gratulacje! - co najmniej takie jak OK-ejarzom :-)