08 sierpień 2016

Akcja Węgry zakończona!

Napisał

W piątek zakończyły się żeglarskie Mistrzostwa Europy w klasie Cadet, które odbyły się na Węgrzech w miejscowości Tihany nad Balatonem.

 

Po ciężkim tygodniu zmagań na wodzie oraz lądzie w oczekiwaniu na wiatr udało się rozegrać 12 wyścigów (wszystkie planowane). Ostatecznie spośród 79 załóg:

 

1. Eryk wraz z Kingą Martynko uplasowali się na 10 pozycji

2. Julia i Michalina Hościłowicz zajęły 21 miejsce w klasyfikacji generalnej i 6 w klasyfikacji dziewcząt

3. Mateusz Topolski z Julią Kundzicz – 28 miejsce

 

Biorąc pod uwagę pechowe wydarzenia związane z transportem z jakimi starła się nasza ekipa, wynik jest sukcesem młodych suwalskich żeglarzy – nasi zawodnicy dzielnie rywalizowali z najlepszymi w Europie nie ustępując pola Belgom, Holendrom, Niemcom, Czechom, Węgrom, Ukraińcom, Rosjanom... Tym razem puchar i tytuł Mistrza Europy nie trafił do Suwałk, jednak wielkie gratulacje należą się załodze PMOS Pisz – Pawłowi Grabowskiemu i Krystianowi Krysiakowi, którzy wywalczyli Mistrzostwo Europy dla Polski!

 

Teraz wracamy do Polski i podejmujemy rękawicę w rywalizacji o medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozgrywanej w Pucku od 11 do 14 sierpnia - w dalszym ciągu pozostajemy optymistami i zasady Murphy'ego wkładamy między bajki - walka trwa!

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://ukzgrot.pl/akcja-wegry-zakonczona#sigProGalleriaac339b3ebc