18 luty 2012

Jednodniowe Mistrzostwa Świata

Napisane przez

Pierwszy w historii Suwałk medal Mistrzostw Świata w kategorii Ice Optymist! Tym razem Gracja wpisała się do historii klubu zdobywając brązowy medal na "minibojerze".


Tak jak na Mistrzostwach Polski tak i teraz odbyło się pięć wyścigów podczas tylko jednego dnia. Warunki niewiele się zmieniły od poprzedniej imprezy, przemrożone zaspy a do tego wiatr ok 6 m/s. Wyniki potwierdzają że bardzo ważne w tych warunkach jest doświadczenie i umiejętność utrzymania prędkości na ciężkim torze. Gracja potwierdziła że wieloletnia nauka nie poszła w las i że doświadczenia jej nie brakuje. Medal z Mistrzostw Świata to chyba wymarzony prezent na zakończenie kariery w klasie Ice Optymist.
Juniorzy jak to juniorzy ciągle narzekają na sprzęt a to płozownica za miękka, a to płozy nie takie... ale chyba coś w tym jest bo jak widziałem zestawy co poniektórych juniorów to jestem niemal pewien że gdyby przeznaczyć cały roczny budżet klubu to może na dwa takie ślizgi by wystarczyło. Heros niepocieszony swoimi wynikami nawet dał się nagrać na dyktafon z deklaracją że za rok tak sobie przygotuje sprzęt że będzie się świecił jak... ***! trzymamy za słowo!
Wyniki na:

http://www.icejunior.eu/files/results/pdf1329488411862_848.pdf


Podsumowując nasz prawie tygodniowy wyjazd... Jeden złamany maszt, jeden zdobyty medal, kilka pokrowców na wanty, dwie nowe wtyczki do maszyny, trochę godzin spędzonych na lodzie ale co najważniejsze całkiem spory zastrzyk doświadczeń przed kolejnymi zawodami.

Galeria