14 lipiec 2017

Mistrzostwa Świata w klasie Cadet? Z Wami SIĘ DA!

Napisał

Sezon żeglarski w pełni i chociaż pogoda w tym roku kapryśna, to nasi zawodnicy dzielnie walczą i z kolejnych wyjazdów regatowych wracają z coraz lepszą formą i wynikami... Za nami dziesięć tegorocznych imprez, na których marka UKŻ GROT Suwałki konsekwentnie potwierdza swoją moc (zarówno na arenie krajowej i międzynarodowej) – wszystko dzięki talentowi i pracy naszych podopiecznych!

 

Przed nami najważniejsze w tym roku wydarzenie, w którym młodzi żeglarze z GROT-u mają olbrzymie szanse na historyczny sukces!

Za chwilę (5 sierpnia) w miejscowości Bruinesse w Holandii rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w klasie CADET, do udziału w których zakwalifikowały się dwie nasze załogi: Eryk i Kinga Martynko oraz Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz. Sukcesem wróżącym doskonały występ naszych reprezentantów jest fakt, że w walce o nominację do Mistrzostw załoga Eryka i Kingi zajęła I, a Julii i Julii II miejsce w całych kwalifikacjach – wyprzedzając w punktacji załogę obecnych Mistrzów Europy!

 

Tuż po powrocie z Holandii weźmiemy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, do której zakwalifikowały się trzy nasze załogi: Eryk i Kinga Martynko, Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz oraz Amelia Piasecka i Aniela Nowak. Na tej imprezie mamy szansę na trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski załogi Eryka i Kingi, ponowne wywalczenie tytułu Mistrza Polski przez Julię i Julię oraz świetne miejsce naszych Młodzików – Amelii i Anieli!

 

Z marzeniami się nie dyskutuje – marzenia się realizuje!

 

Zdobycie najwyższego podium na Mistrzostwach Świata jest w zasięgu naszych Zawodników – marzenie jest na wyciągnięcie ręki!

 

Aby pomóc przybliżyć się do celu naszym przezdolnym Dzieciakom zwracamy się do naszych Przyjaciół o pomoc i wsparcie w organizacji wyjazdu do Holandii... Już dotychczas spotkało nas wiele dobrego – mamy czym jechać (jeden z zaprzyjaźnionych żeglarzy zaoferował udostępnienie samochodu), mamy w czym jechać (kto inny wspomoże nas w zakupie strojów dla reprezentacji), zaczynamy mieć za co jechać... (przy pomocy Urzędu Miasta Suwałki i kilku darczyńców pojawia się perspektywa zebrania funduszy na pokrycie części wydatków)...

 

Koszt takiej eskapady szacujemy na około 20 tys. zł – w ubiegłym roku głównie dzięki Wam powiódł się wyjazd na Mistrzostwa Europy na Balatonie, w tym z pewnością będziemy na Mistrzostwach Świata!

 

Znając Waszą sympatię dla naszych Dzieci zwracamy się również do Was z prośbą o wsparcie – każda kwota będzie dla nas nieoceniona i przybliży nasz team do wyjazdu!

 

Wpłaty każdy z Was może dokonać na konto:

 

Uczniowski Klub Żeglarski GROT

ul. Zastawie 38A

16-400 Suwałki

Bank PKO BP S.A.

Nr  03 1020 1332 0000 1302 0286 2076

z dopiskiem: Mistrzostwa Świata Holandia

 

Z Wami z pewnością SIĘ DA!!!