18 lipiec 2013

Obóz na Wigrach 2013

Napisane przez

Dziesięć dni żeglarskich zmagań w Starym Folwarku, czyli godziny śledzika, konkurs o Coca Cole, wirtualne regaty w Skippera, Match Racing z trenerami, regaty o Puchar BB, zielona noc przy ognisku i wiele innych obozowych wygibasów.

Podczas tegorocznego obozu mieliśmy okazję potrenować z załoga z Grudziądza, która w eliminacjach do Mistrzostw Świata zajęła dobre piąte miejsce. Paweł i Tytus przez cały obóz trenowali z nami niepozornie, a ostatniego dnia zdecydowanie wygrali prestiżowe regaty o Puchar BB.
Cały obóz rozpoczęliśmy tradycyjnie od śledzika i elementów technicznych. Mniej więcej w połowie mieliśmy dwudniową przerwę z powodu braku wiatru, która wykorzystaliśmy na wielozadaniowy konkurs, oraz ściganie się na ekranie monitorów w grze Virtual Skipper. W konkursie najlepszą załogą okazali się Maciej i Eryk, drugie miejsce zajęły Ole czyli POL 9647, a trzecie miejsce Mateusz z Łukaszem. W wirtualnej rywalizacji zwyciężył Maciej przed Erykiem i Bartkiem. Pod koniec obozu lekko przywiało i mogliśmy na regatowych zestawach popracować trochę nad prędkością.
 
W między czasie upiekliśmy kilka kiełbasek na ognisku, nagraliśmy kilka komercyjnych projektów filmowych, a pod koniec obozu część ekipy sprawdziła jak to jest zasnąć przy ognisku.

PS. Ukazał się już aktualny ranking Pucharu Polski :)
 

Media