17 sierpień 2011

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2011

Napisane przez

XVII Olimpiada już za nami. Przywieźliśmy dwa medale w klasie Cadet i rekordową ilość punktów MENiS. Co prawda tym razem zabrakło złota ale biorąc pod uwagę bardzo słaby wiatr i bardzo głębokie zmiany kierunku wiatru, można uznać regaty za udane.

Tym razem zgodnie z obietnicą złożoną tuż po Mistrzostwach Świata Bartek z Patrykiem okazali się lepsi od mistrzowskiej załogi Maćka i Szymona i ostatecznie zajęli 2 miejsce przegrywając o jeden punkt z Dawidem z Poznania. Maciek po raz kolejny zakończył na remisie ale uratowała go większa ilość pierwszych miejsc i zdobył ostatecznie brązowy medal. Kolejne miejsca też dają powody do zadowolenia. Na siódmym miejscu zakończył Waszka z Olą, Jego wynik tym bardziej cieszy że na poprzedniej Olimpiadzie zajął ostatnią 31 lokatę. W tym roku mając dopiero 14 lat ukończył dwa wyścigi przed aktualnym mistrzem Świata :) Kolejną w tabeli była załoga Pingwina i Eryka. 13 miejsce to też bardzo dobry wynik zwłaszcza że ostatniego dnia żeglowali już bardzo poprawnie wygrywając nawet jeden wyścig!. Michał i Kuba zajęli 29 miejsce W kategorii Dziewcząt Dorota z Julką zajęły dobre 9 miejsce. W klasie Optymist mieliśmy po raz pierwszy w historii rekordową frekwencję trzech zawodników. W dziewczynkach Gracja zajęła 24 a Ola 25 miejsce. W chłopcach Michał zajął 53 miejsce.