16 sierpień 2012

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2012

Napisane przez

Brązowy medal w kategorii dziewcząt dla Doroty i Julki oraz brązowy medal w chłopcach dla Maćka i Eryka. Czyli jak po raz kolejny rozpędza się Zielonka oraz jaki nowy rekord ustanowiliśmy tym razem, odpowiedź na te oraz inne pytania w kolejnej relacji z Frydmana.


Dzisiaj zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli najważniejszy start w sezonie. W tym roku podczas OOM odwiedziliśmy miejscowość Frydman nieopodal Nowego Targu. Akwen na którym żeglowaliśmy jest położony pomiędzy górami i już podczas zgrupowania z przerażeniem obserwowaliśmy bardzo nierówny i niestabilny wiatr. Zmiany kierunku sięgały 100 stopni, a szkwały potrafiły schodzić niespodziewanie z każdej strony. Na szczęście podczas czterech dni regatowych mieliśmy dwa dni bardzo dobrego i stabilnego wiatru i to właśnie w te dwa dni rozegraliśmy osiem wyścigów które zadecydowały o wynikach końcowych.

W chłopakach walka była bardzo zacięta i do ostatniego wyścigu nie było jasne kto zwycięży. Po pierwszym dniu Bartek z Olą zajmowali trzecie miejsce, a Maciek z Erykiem czwarte. Kolejne cztery wyścigi przyniosły awans dla Maćka na trzecie a Bartek spadł na piąte. Wyniki końcowe są jak zwykle sumą popełnionych błędów,a tych niestety popełniamy jeszcze sporo, ale z czego możemy być śmiało dumni to prędkość! Łódka Maćka i Bartka to moim zdaniem najszybsze Cadety w Polsce. Słynna już Zielonka z powodzeniem reprezentuje nasz klub od mniej więcej początku lat 90-tych, jest cztery kilo za ciężka a mimo to potrafi żeglować szybciej i ostrzej od nowych błyszczących Cadetów.

Szczepan z Szymonem po pierwszym dniu zajmowali 15 miejsce, a w dzień drogi wskoczyli na 10 i tym samym potwierdzili słuszność tegorocznych transferów.
Michał z Piotrkiem zajęli 24 miejsce ale biorąc pod uwagę ze to były ich pierwsze wspólne regaty to wynik nie jest najgorszy.

Wśród dziewczyn rywalizacja była równie zacięta, a walka o podium trwała do ostatniego wyścigu. W walce o medal Dorota musiała walczyć przede wszystkim z pięcioma załogami z Warszawy. Ostatecznie udało się zdobyć brąz, a gdyby nie kilka niepotrzebnych błędów to śmiało można było walczyć o złoto. W dwóch wyścigach dziewczyny prowadziły od samego startu do mety udowadniając tym samym ze potrafią bardzo szybko żeglować.
Z informacji które posiadam Dorota dzisiaj ustanowiła nowy rekord w historii klubu i zdobyła medal na OOM w wieku 15 lat. Nikomu z naszego klubu, wcześniej się to nie udało i oznacza to że ma szansę stać na podium olimpijskim w klasie Cadet przez trzy lata z rzędu.

wyniki:

http://www.nowotarski.home.pl/domains/wiaterni/wp-content/uploads/2010/01/2ch.html

http://www.nowotarski.home.pl/domains/wiaterni/wp-content/uploads/2010/01/2dz.html


{AG}aktualnosci2012/oom{/AG}