×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 353.
25 sierpień 2015

Olbrzymi sukces naszego Klubu na XXI OOM

Napisane przez

XXI OOM za nami. Było super. Przywieźliśmy dwa medale: złoty i brązowy. Złoty medal zdobył Eryk Martynko i Piotrek Topolski. Brąz wywalczyły Julka Hościłowicz i Amelka Piasecka. Czwarte miejsce uzyskały Ola Chmielewska i MiśkaHościłowicz. Na 12. miejscu zakończył regaty Mateusz Topolski z Julką Kundzicz.

 

Załoga chłopców już od pierwszych startów okazała się bezkonkurencyjna wygrywając poszczególne wyścigi i już po dwóch dniach regat apetyty na złoty medal rosły. Eryk i Piotr prowadzili w klasyfikacji generalnej od pierwszego dnia i nie oddali zwycięstwa aż do ostatniego wyścigu. Olbrzymie doświadczenie i rewelacyjna forma załogi były rezultatem ciężkich treningów i udziału chłopców w Mistrzostwach Świata w klasie Cadet na jeziorze Garda we Włoszech. Natomiast Julia i Amelia zapewniły kibicom prawdziwy horror z happy endem. Rozpoczęły zawody wyśmienicie wygrywając pierwszy wyścig, niestety po dwóch dniach spadły na 6. pozycję tracąc do pozycji medalowej 6 punktów.  Dziewczyny  wykazały się jednak wolą walki i pełnym profesjonalizmem sportowym i po brawurowych wyścigach odrobiły straty i spokojnie wywalczyły 3. miejsce w klasie Cadet w kategorii dziewcząt w Polsce. Tuż za nimi uplasowały  Ola i Michasia. Walczyły do końca z koleżankami z klubu i w klasyfikacji końcowej uplasowały się tuż za podium. Mateusz i Julka zakończyli regaty na 12. miejscu, co również można uznać za dobry wynik biorąc po uwagę fakt, że załoga mieszana startowała w kategorii chłopców, a filigranowa Jula musiała sprostać ostrej rywalizacji w wymagających morskich warunkach żeglarskich.

Sukcesy na tegorocznej XXI OOM w Pucku są wynikiem ciężkiej pracy zawodników, którzy trenowali pod opieką trenera Piotra Szyca.