08 sierpień 2014

OOM za nami - Wróciliśmy z tarczą! Medal się należał.

Napisane przez EMHA

W dniach 1-5 sierpnia 2014 roku w Pucku odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich. Nasz klub reprezentowała  klasa Cadet  z sześcioma załogami: 3 załogi chłopców i 3 załogi dziewcząt.  Nie zabrakło emocji do samego końca regat.

Losy medali ważyły się do ostatniego wyścigu u dziewcząt. W klasie Cadet dziewcząt liczyły się dwa kluby MKS Dwójka Warszawa i UKŻ Grot. Dorota Bagan i Michalina Hościłowicz walczyły do samego końca i zdobyły brązowy medal. Julka Hościłowicz i Amelka Piasecka jako debiutantki spisały się rewelacyjnie i zajęły 6. miejsce. Ola Chmielewska i Ola Grudzińska, które pływały ze sobą również po raz pierwszy, uplasowały się na 8. miejscu, co również można uznać za świetny wynik.

W kategorii chłopców emocji również nie brakowało. Szczepan Dąbrowski z Piotrkiem "Czikenem" Topolskim po pierwszym dniu regat byli na trzecim miejscu. Później jednak chłopakom szło trochę gorzej oraz rywale byli mocni i ostatecznie uplasowali się na 7. miejscu. Eryk Martynko z Pawłem Ćwikowskim sprawili miłą niespodziankę zajmując 9. pozycję. Można uznać to za sukces, gdyż jest to pierwszy rok pływania tej załogi i  świetna postawa  na OOM. Mateusz Topolski z Julką Kundzicz po pechowym pierwszym dniu mieli problem z odrobieniem strat i zakończyli regaty na 25. miejscu.

Udział w OOM można uznać za udany. Znowu przywieźliśmy medale, znowu UKŻ Grot udowadnia, że liczy się w klasie Cadet w Polsce.