12 maj 2013

Puchar Europy Centralnej 2013

Napisane przez

Pierwsze regaty nowego sezonu już za nami. Jak co roku mieliśmy okazję pościgać się z wieloma zawodnikami z różnych krajów. Na linii startu zameldowały się między innymi takie "gwiazdy" jak aktualny wicemistrz świata z Ukrainy, aktualny Mistrz Europy z Polski, brązowa medalistka z Białorusi, oraz wielu innych sprytnych zawodników. Co udało się wywalczyć naszej ekipie z Suwałk?...

 

 

Miejsce pierwsze zajął Bartek z Piotrkiem. To było pierwsze zwycięstwo Bartka i tym bardziej Piotrka w regatach centralnych, międzynarodowych. Zwycięstwo cieszy tym bardziej że to wcale nie jest ostatni sezon Bartłomieja. Maciek z Erykiem zajęli siódme miejsce, a Dorota z Amelią dwunaste.

Te regaty były eliminacją do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasze wszystkie trzy załogi już na pierwszej eliminacji zakwalifikowały się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, więc na kolejnej, która odbędzie się na naszych Wigrach powinniśmy dołożyć jeszcze kilka kwalifikacji. Co do Mistrzostw Świata system kwalifikacji jest nieco inny i i trzeba się będzie postarać trochę mocniej niż do OOM, ale wszystko wskazuje na to, że warto już pomału organizować wyjazd do Belgi.

Przez trzy dni regat udało się rozegrać tylko trzy wyścigi ze względu na słaby wiatr. Myślę że każda załoga miała okazję popracować nad prędkością i przypomnieć sobie większość zagadnień taktycznych. Ze względu na sporą ilość nowych załogantów w stawce, myślę że to dobrze że na razie nie musimy ścigać się przy silnym wietrze. Już za dwa tygodnie odwiedzimy Puck, więc prawdopodobnie będzie okazja do pobalastowania.

W tym roku chyba po raz pierwszy nie mieliśmy powodów do narzekania, zrezygnowaliśmy z gościny nadbrzeżnych klubów i odwiedziliśmy przemiłe gospodarstwo gościnne "Joanna". Chyba po raz pierwszy w POZNANIU mogliśmy się porządnie najeść i umyć w już wyremontowanych łazienkach. Po zakończeniu odbyliśmy tradycyjnie wizytę w parku rozrywki "Decathlon", a jutro rano po śniadanku zapinamy pake i ciśniemy do Suwałk.