09 wrzesień 2013

Puchar Jeziora Roś

Napisane przez

Olimpijski kurz już opadł, więc czas wziąć się ponownie za ściganie. Tym razem zmagaliśmy się z wiatrem, a czasem z jego brakiem na jeziorze Roś w Piszu

 

Waruneczki wiatrowe już tradycyjnie, jak w całym sezonie były nędzne. Słaby wiatr i zmiany kierunku o ponad 100 stopni. Raz nawet wyścig został przerwany chyba z powodu zmiany kierunku wiatru. Po wynikach widać że wielu zawodników w Polsce pływa na bardzo podobnym poziomie i zwłaszcza w zmiennych warunkach nikt nie jest faworytem. Po ośmiu wyścigach najmniej punktów miała Ania i Agnieszka z Warszawy, drugie miejsce zajęła Dorota i Misia, trzecie Tobiasz i Zuzia z Pisza, czwarte Bartek i Krystian, ósme Stefan i Cziken, dziewiąte Maciej i Eryk, dwudzieste czwarte Julka i Amelka, a dwudzieste ósme Mateusz i Łukasz.

Tym razem gościliśmy się w nowym miejscu a dokładnie w hotelu, była winda, wifi, desery po obiedzie i naleśniki na śniadanie. Już w piątek zaczynamy kolejne regaty w Olsztynie, które zakończą tegoroczne zmagania o miejsca w Pucharze Polski 2013.