02 listopad 2013

Puchar Karola Jabłońskiego 2013

Napisane przez

Tegoroczne regaty meczowe to już czwarta edycja regat o Puchar Karola Jabłońskiego. W tym roku na Zalewie Arkadia oglądaliśmy zmagania dziewięciu najlepszych załóg z polski. Na listę startową zapisały się załogi między innymi z Mikołajek, Pisza, Warszawy, Olsztyna i Suwałk.

Podczas rundy eliminacyjnej - "każdy z każdym" zostały wyłonione cztery załogi do małego i dużego finału. Po dogrywce z Tobiaszem i Zuzią z Pisza, do małego finału wszedł Mokołaj i Franek z Mikołajek i Szczepan z Czikenem z Suwałk. Ostatecznie zwycięzcą małego finału i jednocześnie zdobywcą trzeciego miejsca w regatach została załoga z Mikołajek.

Co ciekawe Mikołaj pierwszą edycję regat w 2010 roku, wygrał jako załogant Krzyśka, a teraz zbliżą się do finału już jako sternik.

 

Główny finał rozgrywali zaciekle między sobą klubowi koledzy i odwieczni rywale, czyli Maciej z Erykiem kontra Bartek z Krystianem. Bartek w tym roku żeglował bardzo dobrze podczas rundy eliminacyjnej i nie przegrał ani jednego wyścigu. W finale równie zdecydowanie pokonał Macieja 3:0 i tym samym wpisał się razem z Krystianem na honorową listę zwycięzców Pucharu Karola Jabłońskiego.

Tradycyjnie już oprócz głównych wyścigów rozegrane zostały regaty Oldboy na Optymistach i równie tradycyjnie Pani Dorota nie pozostawiła złudzeń kto najlepiej mieści się w Optymistce i po raz kolejny wygrała wieczorny wyścig. Po wyścigach mecz piłki na hali OSiR i radosne wspinanie się na ściance wspinaczkowej to już stałe punkty programu regat. Tegoroczna edycja to również rekordowa ilość kibiców, którzy przy ognisku, i zapachach ciepłych posiłków, mogli przez dwa dni oglądać zmagania młodych żeglarzy w widowiskowych regatach na Zalewie Arkadia.