28 październik 2013

Puchar Młodzika 2013

Napisane przez

Tym razem Eryk z siostrą Kingą, Julka z Amelką i Mateusz z Łukaszem, reprezentowali Suwałki w tegorocznej edycji regat o Puchar Młodzika. Są to jedyne regaty w sezonie, w których mogą brać udział tylko i wyłącznie zawodnicy nie starsi niż 14 lat.

Była to trzecia edycja tych regat i jak co roku nie zabrakło na niej sporej ilości wiatru, niskiej temperatury i ciepłych kiełbasek.

Spora ilość łódek (31) w połączeniu z silnym wiatrem, wąskim, tłocznym akwenem i nie zawsze doświadczonymi młodymi sternikami, powoduje że podczas tych regat trzeba mieć oczy do okola głowy i twardą łódkę. Julka po raz kolejny postanowiła wymienić część dziobu w lodingu, ale jak na takie warunki to i tak niewielkie straty.

Wyniki na papierze nie są oszałamiające, ale lekcje po raz kolejny zostały odrobione. Eryk dzięki uprzejmości siostry zadebiutował na Cdecie jako sternik i zajął najlepsze miejsce z naszej ekipy czyli trzynaste. Julka z Amelką zajęły dwudzieste, a Mateusz z Łukaszem dwudzieste pierwsze miejsce.
Cała ekipa odebrała też kolejna lekcję fair play i nasze trzy załogi podjęły decyzję o wycofaniu się z wyścigów w których nie ustąpili miejsca innym jachtom(tajemnicze RET na wynikach)

część fotografii pochodzi ze strony Cadeta