JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 353.
29 czerwiec 2015

Puchar Prezydenta MIasta Suwałk z drugim miejscem Eryka i Piotrka

Napisane przez

12-14 czerwca jezioro Wigry zaroiło się od Cadetów. Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w klasie Cadet przyciągnęły 51 załóg z całej Polski. Stawka była wysoka, gdyż były to eliminacje do Mistrzostw Świata w klasie Cadet, które odbędą się we  Włoszech oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pucku.

Pogoda w piątek sprzyjała raczej opalaniu niż rywalizacji żeglarskiej i nie odbył się żaden wyścig. Jednak sobota i niedziela były dniami wyśmienitymi do regat. Zawody zakończyły się sukcesem dla Eryka Martynko i Piotrka Topolskiego. zajęli  II miejsce i awans do Mistrzostw Świata w klasie Cadet . W kategorii dziewcząt Julka Hościłowicz i Amelka Piasecka uplasowały się na 5. miejscu, natomiast Ola Chmielewska i Michasia Hościłowicz zajęły miejsce 6 Wymienione załogi uzyskały kwalifikacje do OOM 2015. Do grona uczestników Olimpiady dołączył również Mateusz Topolski wraz załogantem.  Impreza została doceniona przez sędziów, trenerów i zawodników z całego kraju za profesjonalną organizację, atmosferę i wyśmienite warunki do uprawiania żeglarstwa  na jez. Wigry.