17 czerwiec 2013

Puchar Prezydenta Miasta Suwałki 2013

Napisane przez

Po kilku latach przerwy, na jeziorze Wigry ponownie zagościły Cadety z całej Polski i nie tylko. W niedziele zakończyły się trzydniowe zmagania w regatach o Puchar Prezydenta Miasta Suwałki. W porcie regat gościliśmy 46 załóg w klasie Cadet i 34 zawodników w klasie Optymist.

Zielonka górą - tak w skrócie można podsumować wyniki regat. Kilka dni temu opisywałem Historię klubu, w której niejednokrotnie czarodziejski zielony kadłub zdobywał najważniejsze trofea dla Suwałk. Po kilku latach przerwy słynna "Zielonka" która ma już sporo ponad 20 lat, ponownie stanowi jedną z najszybszych łódek w Polsce.
Na zielonce pływa oczywiście Maciej z Erykiem i to oni zajęli pierwsze miejsce w regatach na Wigrach. Drugie miejsce zajął Bartek z Krystianem na równie szybkiej łodzi POL 9755, która dwa lata temu wygrała Mistrzostwa Świata. Miejsce szóste i jednocześnie drugie w kategorii dziewcząt zajęła Dorota z Michaśką. Stefan z Czikenem zajęli 15 miejsce, Olach z Kingą 31, Julka z Amelką 36, Mateusz z Łukaszem 39, a Olag z Olą 40. W klasie Optymist z naszego klubu Startowała Angelika, która zajęła 10 miejsce ogólnie i trzecie wśród dziewcząt, oraz Michał, który zajął 12 miejsce. Pełne wyniki można obejrzeć TUTAJ.

Gol strzelony na wyjeździe podobno liczy się podwójnie, ale mnie osobiście sukcesy zdobywane na swoim "podwórku" cieszą bardziej. W swojej krótkiej historii trenerskiej tyko raz widziałem jak moi zawodnicy stają na dwóch najwyższych stopniach podium w regatach centralnych. (dwa lata temu Bartek Budzik i Maciej Kamiński zdobyli pierwsze i drugie miejsce w poznaniu). Dodatkowo byliśmy światkiem kolejnego małego rekordu, mianowicie w trzecim wyścigu, na mecie TRZY pierwsze łódki to były łódki z Suwałk. Na krótkiej animacji pod spodem widać jak ostatni znak przed metą omija najpierw Maciej z Erykiem, następnie Dorota z Michaśką i zaraz za nimi płynie Bartek z Krystianem. Muszę przyznać że miłe uczucie. Teraz kolejne zadanie to zająć 1,2,3 miejsce w klasyfikacji generalnej całych regat:)

Dodatkowo warto zauważyć że nasza grupa REGATOWA liczy już osiem załóg. W ostatnich dniach dołączyła do nas kolejna załogantka Ola i wraz z Kingą i Michaśką przeżyła pewnego rodzaju chrzest żeglarski, bo warunki wiatrowe pierwszego dnia były dosyć trudne i nie obyło się bez wywrotek.
W szesnasto osobowym składzie wyruszamy niebawem na ostanie eliminacje do OOM a później na obóz. Jest sporo do zrobienia, ale i sporo do wygrania w sezonie 2013 i wielu następnych.

Jako jeden z współorganizatorów nie chcę zbytnio chwalić całej imprezy, bo z pewnością jest kilka aspektów które musimy poprawić w przyszłym sezonie, ale bazując na opinii przyjezdnych klubów muszę przyznać że organizacja imprezy podobała się większości uczestników. Nagrody w porównaniu do innych imprez z pewnością nie wypadły blado, a ekipy z Mrągowa i Warszawy mają powody do zadowolenia bo w losowaniu przypadło na nich zgarnięcie nowiutkich żagli do Optymista i Cadeta.