21 wrzesień 2020

Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk 2020

Napisał

W dniach 18-20 września w Starym Folwarku na jeziorze Wigry odbywały się regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w klasie Cadet. Impreza była również Mistrzostwami Młodzików do lat 14 oraz zakończeniem Pucharu Polski w klasie Cadet.

Na starcie stanęło 31 załóg dwuosobowych z całej Polski oraz 1 załoga z Litwy. Przez 3 dni rywalizacji udało się rozegrać 6 wyścigów - w Niedzielę na Wigrach nawet wiatr odpoczywa i powodu jego braku nie zostały rozegrane żadne wyścigi i zawodnicy musieli zostać na brzegu. W piątek odbyły się 3 wyścigi w warunkach 4 bft i nie obyło się bez wywrotek. W sobotę również rozegrane zostały 3 wyścigi przy słabym tym razem wietrze. Dzięki dużemu zróżnicowaniu siły wiatru zawodnicy musieli wykazać się siłą, wytrzymałością, sprytem i bardzo dobrą techniką żeglowania…

 

W ostatniej w tym roku imprezie pucharowej zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego GROT Suwałki zaprezentowali się bardzo dobrze – szczególne słowa uznania należą się załodze Amelii Piaseckiej i Michaliny Hościłowicz, które zajmując II miejsce w Regatach przypieczętowały bardzo dobry sezon. Wysiłki naszych zawodniczek doprowadziły do zdobycia I miejsca w Pucharze Polski w klasie Cadet w kategorii dziewcząt i III miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu!

 

Cały team zawodników w klasie Cadet UKŻ GROT Suwałki, pod opieką trenera Pawła Cherubina, również znalazł się na podium w podsumowaniu Pucharu Polski w klasie Cadet – dzięki świetnej postawie zawodników  w całym sezonie drużynowo UKŻ GROT zdobył I miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w kategorii dziewcząt!

 

Poza Amelią i Michaliną pozostałe załogi również dzielnie walczyły podczas regat:

1. Julia Kundzicz i Julia Gref zajęły XII miejsce,

2. Klara Tyczkowska i Daria Jabłońska zajęły XXIX miejsce w swoich pierwszych ważnych regatach,

3. załogi w składzie: Maria Kisłowska z Anielą Nowak oraz Mateusz Wasilewski z Vanessą Radzewicz, ze względu na chorobę musiały się wycofać z regat po pierwszym dniu.

 

Impreza, pomimo zawirowań spowodowanych pandemią i przesunięciu terminu z czerwca, mogła się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Miasta Suwałki oraz pomocy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

 

Dziękujemy również całemu składowi sędziwskiemu pod przewodnictwem Pana Dariusza Mazura za bezpieczne prowadzenie zawodników do sukcesu. Nie możemy również nie wspomnieć o postaci Pana Tomasza Zembali, dzięki któremu bazą Regat tradycyjnie była Przystań Żeglarska w Starym Folwarku.

 

Podziękowania naszemu trenerowi - Pawłowi Cherubinowi, który ciężar organizacji imprezy wziął na swoje barki i jak zwykle podołał...!!! yessmiley