04 czerwiec 2017

Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałki zakończone sukcesem!!!

Napisał

Sukces ma wielu rodziców - w przypadku zakończonych właśnie Regat o Puchar Prezydenta Miasta Suwałki jest to 104 nieletnich obywateli - 82 żeglarzy klasy CADET i 22 klasy OPTIMIST! Mieliśmy przyjemność, jak zwykle, gościć zawodników z całej Polski - był Białystok, Ełk, Mikołajki, Michałowo, Giżycko, Pisz, Kartuzy, Ostróda, Kamień Pomorski, Wrocław, Kraków, Grudziądz, Chełmża, Warszawa!

Cadeciarze od piątku, a Opimiściarze od soboty w lekko kapryśnych okolicznościach wigierskiej pogody walczyli o podium... W piątek był ogień - wiało i przewracało cadeciarzy, a w sobotę i niedzielę czekanie na wiatr... Pomimo tego udało się rozegrać trzy wyścigi CADETÓW i jeden OPTIMISTÓW - zwycięzcy stanęli na podium!

 

Dziękujemy za Waszą obecność i za rok spotkajmy się co najmniej w takim (o ile nie większym) składzie.

 

Cała impreza nie mogłaby się odbyć oczywiście bez trenerów i rodziców i opiekunów - Wam również stokrotne dzięki!

 

Nad całością rozgrywek czuwał skład sędziowski pod czujnym okiem Sędziego Głównego - Pani Doroty Michalczyk - jak zwykle sprawnie, fachowo i z uśmiechem!

 

Oczywiście trudno by się było spotkać bez przychylności "dawcy Pucharu" - Prezydenta Miasta Suwałki - stokrotne dzięki za dobry klimat w Suwałkach dla żeglarzy!!!

 

Jak co roku nieocenioną pomocą przy organizacji służyła ekipa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach!

 

Do uatrakcyjnienia imprezy w tym roku przyłączył się również Marszałek Województwa Podlaskiego fundując część nagród.

 

Jak zwykle Wigierski Park Narodowy zezwolił na przeprowadzenie zawodów w wyjątkowych okolicach Jeziora Wigry i w promocji "dorzucił" możliwość zwiedzenia Muzeum Wigier przez zawodników - fantastyczne urozmaicenie pobytu! - Wielkie podziękowania!

 

Przy organizacji regat napracowali się nasi trenerzy - Paweł Cherubin, Maciek Tyczkowski i Karol Kisłowski - Panowie bez Was zapanowałby chaos !!!

 

Trudno wymienić wszystkich PRZYJACIÓŁ z imienia i nazwiska - obecność każdego z Was jest równie ważna... - DZIĘKI BARDZO!

 

Spotkajmy się na Wigrach za rok - już zamawiamy wiatr