11 marzec 2012

Trzy kategorie, dwie imprezy, jedna Gracja

Napisane przez

Organizatorzy i pogoda postanowili przyspieszyć trochę i na koniec sezonu rozegrać dwie imprezy w jeden dzień. Całe szczęście Gracja postanowiła przyspieszyć jeszcze bardziej i zgarnąć wszystkie nagrody w obydwu imprezach i to we wszystkich kategoriach do jakich ją dopuszczono.

 

Memoriał Henryka Aniołkowskiego i Józefa Nowickiego + Puchar Flotylli Wschodniej. Do takich regat zgłosiliśmy się w sobotę rano. Przy wietrze ok 5 m/s i gładkim lodzie bez problemu udało się rozegrać trzy wyścigi z memoriałów i trzy w mistrzostwach flotylli. Kilka stopni na plusie, gęsta mgła i całkiem intensywny deszcz sprawiał że po raz kolejny można się było przekonać że to wcale nie taki lekki sport. Spore prędkości plus zaparowane gogle i nie obyło się bez kilku stłuczek.

Na trasie dla Ice Opti nieustraszeni bracia PE zbierali kolejne doświadczenia i odkrywali nowe prawa żeglarskie, tym razem z serii "niezaciśnięty krawacik MUSI się odwiązać" (ale przynajmniej startowali w dobrą stronę:)
Bartek szkolił się z dziedziny trymowania zestawu i pod koniec dnia nawet zaczęło mu to wychodzić.
Kimi postanowił z okazji dnia kobiet dać fory dla Gracji i za bardzo jej nie przeszkadzać.
Gracja dodatkowo była dopingowana przez brata który na razie waży mniej niż komplet płóz, ale dzielnie obserwował przez gogle jaką techniką trzeba omijać dolny znak. Z takim dopingiem nie pozostało nic innego jak wygrać pierwszy wyścig. Dalej wystarczyło już tylko jeździć równo żeby objąć prowadzenie w obydwu imprezach.

Dzisiaj dnia drugiego wiatr okazał się na tyle silny że wszyscy grzecznie się spakowali i o godzinie 11 odbyło się zakończenie regat, a wyniki z dnia pierwszego okazały się wynikami końcowymi. Tym o to sposobem Gracja wygrała regaty i to w wyższej kategorii wiekowej. Warto dodać że na podium obok stał trzeci i dziewiąty junior z mistrzostwa świata! Zgarnęła trzy puchary, trzy medale i dwa pokrowce.
[(najlepszy junior, najlepszy junior młodszy i najlepsza zawodniczka) x 2]Wyniki:

http://bojery.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=2044&forum=8&post_id=6066#forumpost6066

http://bojery.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=2045&forum=8&post_id=6063#forumpost6063


W porównaniu do poprzedniego wyjazdu to zdecydowanie dopisywało nam szczęście, ale widzieliśmy sporo kierowców, którym szczęścia zabrakło i nie mieściły się na jezdni, parkując w pobliskich laskach. na koniec kilka fotek z drogi do "Pogodnych Suwałk"