05 luty 2012

Wyróżnień ciąg dalszy

Napisane przez

 

Piąte miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca i prestiżowa nagroda "Włócznia Jaćwinga" dla UKŻ GROT OSiR Suwałki.

Tydzień temu Maciek z Szymonem odebrali w Białymstoku nagrody za piąte miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Województwa Podlaskiego. Biorąc pod uwagę liczną konkurencję z wielu dyscyplin, piąte miejsce to spore wyróżnienie dla całego żeglarstwa w naszym regionie.
Na dokładkę podczas wczorajszego balu charytatywnego nasz klub został nagrodzony "Włócznią Jaćwinga" w kategorii sport. W rywalizacji konkurowaliśmy między innymi z niezwykle silnym Suwalskim Klubem Karate. Jak powiedziała Pani Prezes jest to ukoronowanie wieloletniej ciężkiej pracy bardzo wielu ludzi.
Pamiętam jak jeszcze pływałem na optymiście to wielu moich starszych kolegów twierdziło że "jak my odejdziemy to klub upadnie":) kilka lat później było wiele zmian "politycznych" i ponownie wielu "optymistów" zwiastowało upadek żeglarstwa w Suwałkach... tym czasem od kliku lat mamy najlepszy klub w Polsce w klasie Cadet, coraz więcej zawodników, a łódek mamy tyle że ciężko jest je wszystkie powiązać na przyczepie.
Wczorajsze wyróżnienie udowadnia że żeglarstwo w Suwałkach ma się bardzo dobrze, że jest doceniane i że z pewnością wychowa jeszcze wielu znakomitych, dobrych ludzi!