17 wrzesień 2013

Zakończenie Pucharu Polski 2013

Napisane przez

Regaty w Olsztynie, ostatnia impreza liczona do rankingu, tak jak i cały sezon 2013 odbyły się przy bardzo słabym wietrze. Kto tym razem miał fuksa, a kto nie i dla czego UKŻ Grot znowu okazał się najlepszym klubem w Polsce?

To były już drugie z rzędu regaty, które z pozycji trenera były po prostu nudne. Warunki w których wiatr co chwilę zmienia kierunek i siłę od 1 stopnia beauforta do zera, po prostu uniemożliwiają budowanie taktyki regatowej w oparciu o teorię żeglowania, oczywiście zmienność wiatru to nieodłączny element żeglarstwa i dzięki niemu ta dyscyplina jest tak fajna, no ale we wszystkim powinien być jakiś umiar. Limit bezwietrznych dni w tym sezonie wykorzystaliśmy już chyba na kilka lat w przód.

Dwudniowo - trzydniowe regaty Nauticus Cup 2013 (w piątek nic nie wiało) wygrała Ania z siostrą Agnieszką (7 lat) z Warszawy. Wśród naszych załóg najszybszy tym razem okazał się Bartek z Krystianem, miejsce piąte zajął Stefan i Cziken, 11 Maciej i Eryk, 12 Julka i Amelka!!, 13 Dorota i Miśka, 21 Mateusz i Łukasz. Miłą niespodzianką są wyniki Julki i Amelki - w kategorii dziewcząt zajęły czwarte miejsce, a w kategorii do 14 lat trzecie. Można śmiało założyć że już w sobotę pojedziemy do Mikołajek na regaty młodzików walczyć o podium.

Klasyfikację indywidualną Pucharu Polski 2013 wygrał Bartek z Krystianem, Dorota z Miśką w kategorii dziewcząt zajęły drugie miejsce, co w połączeniu z wynikami naszych pozostałych załóg dało pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej dla Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Grot z Suwałk:)