17 wrzesień 2012

Zakończenie Pucharu Polski 2012

Napisane przez

Regaty Nauticus Cup były ostatnią imprezą zaliczaną do Pucharu Polski 2012. Tym razem najlepszą załogą z Suwałk okazała się załoga Bartka i Oli - zajęli drugie miejsce. Maciek z Erykiem już tradycyjnie skończyli regaty na trzecim miejscu, a Dorota z Julią na szóstym.

W trzy dni komisja sędziowska rozegrała dziewięć długich wyścigów. Wiatru było sporo, ale jak zawsze w Olsztynie kręciło niemiłosiernie. Maciek potrafił awansować na jednej halsówce z szesnastego miejsca na trzecie, a Bartek po raz pierwszy w swojej karierze wygrał wyścig na regatach centralnych. Tak mu się spodobało, że później powtórzył to jeszcze dwa razy, a na filmiku widać z jaką przewagą potrafił wpływać na metę.
Dziewczyny ukończyły regat na szóstej pozycji i trzeciej w klasyfikacji dziewcząt.

W klasyfikacji klubowej Pucharu Polski zajęliśmy trzecie miejsce ogólnie i drugie miejsce w klasyfikacji klubowej dziewcząt!
Porównując ten sezon do ubiegłego chyba nie wypadliśmy źle, zwłaszcza że w tym roku nie mamy już w grupie Mistrza Świata Maćka ani zwycięzcy Pucharu Polski Bartka, a mimo to udało się przywieźć dwa medale z Ogólnopolskiej Olimpiady i pozostać w czołówce najlepszych klubów w Polsce. Wyniki z tego sezonu potwierdzają teorię że warto pracować przez cały sezon z całą grupą i właśnie dla tego już w tą sobotę wybieramy się na regaty do Mikołajek gdzie walczyć będą zawodnicy do lat czternastu!

WYNIKI

Media