11 luty 2019

Zawodniczka UKŻ GROT OSiR Suwałki vice-mistrzynią świata w bojerach!!!

Napisał

Nasza zawodniczka - Ola Chmielewska - zdobyła srebro i tytuł Vice-Mistrzyni Świata w bojerowej klasie DN Junior!!!

W Mistrzostwach Świata w bojerowej klasie DN Junior i Ice Optimist wzięło udział 80 zawodników z 8 państw: Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, szwecji oraz Węgier.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Mistrzem Świata Juniorów został Estończyk, natomiast tuż za podium zakończył rywalizację zawodnik UKŻ GROT OSiR Suwałki - Maciej Chmielewski - zajął IV miejsce, jako 2 z Polaków.

Vice-Mistrzynią Świata wśród kobiet została nasza zawodniczka - Aleksandra Chmielewska!!!

Pozostali nasi zawodnicy zajęli:

- XVI miejsce - Bartłomiej Waszkiewicz

- XXII miejsce - Jakub Krynicki, który po pechowej awarii sprzętu, nie biorąc udziału w 3 wyścigach, spadł z pierwszej 10-tki

- XXXI miejsce - Mateusz Wasilewski (debiutant i najmłodszy zawodnik z naszego Klubu)

Początkowo regaty miały być rozgrywane na Węgrzech na jeziorze Balaton, lecz przez brak odpowiednich warunków lodowych imprezę przeniesiono do Giżycka. Niestety tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw spadło aż 10 cm śniegu, co uniemożliwiło ściganie się na Niegocinie. Ostatecznie zawody zostały rozegrane w województwie podlaskim na Zalewie Siemianówka. Impreza trwała od środy (06.02.) do czwartku (08.02.), podczas której rozegrano 7 planowych wyścigów.

Niewątpliwą zasługą tak świetnych wyników naszych zawodników jest szlifowanie ich talentów przez trenerów UKŻ - Pawła Cherubina i Macieja Tyczkowskiego.